flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Зразок заяви

До ________________ райнного суду 
Позивач: Особа1 (П.І.Б.), яка проживає за
адресою:___________________,
засоби зв'язку:______________,

РНОКПП
 Відповідач: Особа2 (П.І.Б.), яка проживає за
адресою:___________________,
засоби зв'язку:_______________ 

РНОКПП

 
Позовна заява
про розірвання шлюбу і поділ майна
 

                Я зареєстрував(ла) з відповідачем шлюб "__"________19_р. Від цього шлюбу у нас є дитина (діти) ________ (п.і.п.б, число, місяць та рік народження дитини (дітей). Спільне життя з відповідачем у нас не склалося ________ (вказати причини). Шлюбні відносини між нами припинилися з _______ (місяць, рік) спільне господарство не ведеться. Примирення між мною та відповідачем неможливе.
З питання щодо утримання та виховання дітей (дитини) спору немає _______ (вказати з ким із подружжя буде проживати дитина, або .хто з дітей: чи будуть виплачуватися кошти на утримання дитини (дітей) добровільно або за рішенням суду). 
Угоди про добровільний поділ майна, що є спільною власністю подружжя, між нами не досягнуто. За час проживання у шлюбі нами набуто таке майно (в тому числі грошові суми) ________ (найменування, вартість і час набуття кожного предмета, місце його знаходження). Його загальна вартість становить __________ грн. 
                 

Вважаю за необхідне зазначити також про те, що вжиття заходів щодо примирення подружжя відповідно до ст. 111 СК України не виправить стан наших шлюбних відносин, оскільки вказані вище обставини продовжуються протягом тривалого часу, а спроби примирення між нами в минулому не принесли жодних результатів.

У ч. 2 ст. 104 СК України зазначається, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Відповідно до ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

За змістом ч. 2 ст. 28 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

На підставі вищезазначеного та керуючись ст. 1, 6, 7, 104, 110, 112 СК України, ст. 28, 175, 177 ЦПК України, –

ПРОШУ: 

                  Розірвати шлюб між мною та ______ (п.і.п.б. відповідача) зареєстрований "__" ______19__р. в _____(найменування ЗАГСу) _______ міста (області), актовий запис №___. 
                 Поділити майно, що є нашою спільною власністю, виділивши мені______ (найменування речей та їх вартість)                                        .
                 Відповідачеві виділити ___ (найменування, вартість кожної речі) на загальну суму _______грн                      
                 Стягнути з відповідача ___ грн. для відшкодування моїх витрат на сплату державного мита в частині вимог про поділ майна.  

Додаток: 

1. Свідоцтво про шлюб.
2. Копія свідоцтва про народження дитини (дітей). 
3. Документи про заробіток та інші доходи позивача та відповідача. 
4. Квитанція про сплату державного мита. 
5. Копія позовної заяви. 
6. Опис спільного майна.  

                             Дата                                                                                  Підпис