flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвалено вирок чоловіку за вчинення опору співробітнику прикордонної служби

03 травня 2022, 17:12

03 травня 2022 року Кілійський районний суд Одеської області ухвалив вирок стосовно обвинуваченого за  ч. 2 ст. 342 Кримінального кодексу України пір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків) та призначив покарання –  2 роки обмеження волі.

Допитаний в ході судового розгляду обвинувачений зазначив, що свою вину у пред’явленому обвинуваченні визнав повністю.

При цьому обвинувачений дав показання про те, що він працює рибалкою. В день коли сталися відповідні події, він разом зі своїм напарником на рибальському човні здійснювали вилов риби сітками в р. Дунай. Під час здійснення лову до сіток потрапила та заплуталася в них риба породи «білуга», занесена до Червоної Книги України, та яка була довжиною приблизно 1,5 м. Чоловік хотів її відпустити, але в цей час до їхнього човна підійшов катер зі співробітниками прикордонної служби, які витягли сітки з рибою на човен та наказали їм пристати до берега. При цьому обвинувачений казав, що рибу треба випустити. Коли співробітники пристали до берега, обвинувачений намагався звільнити рибу з сітки і в цей час його відштовхнув чоловік, що перебував разом з прикордонниками та був одягнений не по формі. Від поштовху обвинувачений  випав за борт човна у воду. Коли він заліз назад у човен, то на емоціях штовхнув вказаного чоловіка, після чого на нього надягли наручники, декілька годин протримали на човні у мокрому одязі до прибуття слідчого і юриста товариства, та після проведення слідчого експерименту відпустили. Зазначає, що сприймав потерпілого як цивільну особу, оскільки той був одягнений як звичайна людина, а саме: у чорну куртку та шапку.

Виходячи з фактичного змісту показань обвинуваченого, вбачається, що фактично він заперечує обізнаність у тому, що він сприймав потерпілого як співробітника правоохоронного органу, а отже, і заперечується винуватість у пред’явленому обвинуваченні.

Враховуючи обставини та ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке є нетяжким злочином, дані, що характеризують особу обвинуваченого, зокрема, його позитивну характеристику та наявність постійного місця роботи, наявність у нього родини й утриманців, якими є двоє неповнолітніх дітей, те, що він раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, суд приходить до висновку, що для перевиховання та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень обвинуваченому має бути призначене покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки.

 

У відповідності до положень ст. ст. 75, 76 КК України суд ухвалив звільнити обвинуваченого від відбування призначеного покарання, якщо він на протязі 1 року 6 місяців іспитового  строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов'язки.

Головуючий суддя (суддя доповідач)  – О.А. Маслеников

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 502/2002/21.

Вирок може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

 

За повідомленням прес-служби суду