Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
05 травня 2022 року Кілійський районний суд Одеської області ухвалив вирок стосовно обвинуваченого за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (придбання та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу) та призначив покарання – 3 роки позбавлення волі.
Допитаний в ході судового розгляду обвинувачений свою вину у пред’явленому обвинуваченні визнав повністю та дав показання про те, що протягом літа-осені 2021 року він за допомогою металошукача, у денний час, проводив пошукові роботи на території лісництва біля с. Приморське Ізмаїльського району Одеської області, а також на прибережній косі в межах вказаного села. Вказані роботи він проводив з метою пошуку військового поховання, тому, що він цікавиться темою Другої світової війни та старовинних монет, оскільки йому відомо, що на вказаній території велись бойові дії. Під час вказаних пошуків він виявив боєприпаси, з приводу яких йому пред’явлено обвинувачення, та які він переніс за адресою свого місця проживання, де зберігав в сараї у ящику з гвинтами, а також в будинку за місцем реєстрації, де зберігав у кімнаті на етажерці в чохлі від фляги. Вказані боєприпаси він планував передати до краєзнавчого музею після того, як мав їх розрядити. Але цього він не встиг зробити у зв’язку з тим, що в ході обшуку їх було вилучено співробітниками правоохоронних органів разом з іншими належними йому предметами. Поясняє, що розкаюється у вчиненому, обіцяє не порушувати закон та у судових дебатах і останньому слові просив призначити йому покарання, не пов’язане з позбавленням волі.
Оцінюючи всі докази з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, суд вважає, що вони у своїй сукупності дозволяють прийти до висновку про доведеність вини обвинуваченого у вчиненні відповідного кримінального правопорушення та їх достатність для ухвалення обвинувального вироку.
Враховуючи тяжкість кримінального правопорушення, дані, що характеризують особу обвинуваченого, зокрема, його позитивну характеристику та наявність постійного місця роботи, наявність у нього родини й утриманців, якими є неповнолітня дитина та непрацездатна мати, суд приходить до висновку про можливість виправлення обвинуваченого без відбування покарання.
У відповідності до положень ст. ст. 75, 76 КК України суд ухвалив звільнити обвинуваченого від відбування призначеного покарання, якщо він на протязі 1 року 6 місяців іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов'язки.
Головуючий суддя (суддя доповідач) – О.А. Маслеников
Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 502/578/22.
Вирок може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
За повідомленням прес-служби суду