Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вища кваліфікаційна комісія суддів продовжує давати рекомендації «безстроковикам». Утім, жадане пожиттєве право одягати мантію отримують лише ті, чия репутація, на думку членів комісії, є бездоганною.
Відкладено на невизначений термін
Отримання рекомендацій та навіть присутність у залі під час засідання «кваліфікаційників» для більшості володарів мантій є моментом бентежним, а подекуди й стресовим. Та, мабуть, найбільше перейматися власною долею, з огляду на події річної давнини, доводиться «загальникам». Адже саме вони, виконуючи повноваження слідчих суддів, виносили ухвали про обрання запобіжних заходів протестувальникам і вирішували пов’язані із цими ж подіями адміністративні справи.
Минулого разу члени ВККС вирішили не квапитися з наданням рекомендацій на обрання безстроково деяким столичним володарям мантій. Так, поки що невідомо, чи дозволить комісія вершити правосуддя Володимиру Шумку з Ірпінського міського суду Київської області, Марині Антонюк та Світлані Гайдук із Шевченківського районного суду м.Києва, а також іншим володарям мантій, які з волі
випадку та закону стали причетними до трагічних подій минулого року. 30 січня комісія відклала розгляд їхніх справ.
Майже через 2 тижні, під час засідання 17 лютого, ВККС прирекла на очікування суддю Київського окружного адміністративного суду Віру Спиридонову. Як повідомив доповідач в її справі — заступник голови комісії Микола Патрюк, В.Спиридонова, маючи досить малий відсоток скасувань, устигла насолити аж 5 особам. Через це, як повідомив М.Патрюк, до комісії надійшла й відповідна кількість скарг. Щоправда, 4 з них ВККС відхилила, а одна ще розглядається. Стосовно неї, власне, і виникли запитання.
Як пояснила сама В.Спиридонова, про скаргу, подану Асоціацією правників України, їй відомо, проте з викладеними обставинами вона не згодна. «Йдеться про заборону мітингу на підтримку євромайдану у м.Бучі», — пояснила суддя. За її словами, АПУ подала скаргу в порядку ст.84 закону «Про судоустрій і статус суддів» як особа, котра не є стороною у справі, але якій стало відомо про факти порушення суддею норм процесуального законодавства. «Постанова, яку я виносила, дотепер не оскаржувалася, що свідчить про задоволення сторін винесеним рішенням», — зауважила В.Спиридонова, додавши, що ухвалювала постанову, дотримуючись норм процесуального та матеріального права.
Втім, доводи судді не видалися «кваліфікаційникам» достатніми. Для з’ясування всіх обставин вирішено зачекати з наданням рекомендації на обрання безстроково.