Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Звернення голови ради суддів загальних судів Отрош І.О. , щодо дії Єдиного реєстру адвокатів України.
20 січня 2014року голови ради суддів загальних судів звернулась до голів апеляційних та місцевих загальних судів, щодо дії Єдиного реєстру адвокатів України, щодо дотримання ч.2 ст.45 та ч.4 п.1 Прикінцевих Положень КПК України.
У зв’язку з надходженням о ради суддів загальних судів листа голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Ізовітової Л.П., рада суддів загальних судів звертає увагу на наступне.
Згідно частини четвертої пункту 1 Прикінцевих Положень КПК України, частина друга статті 45 Кодексу вводиться в дію через рік після створення Єдиного реєстру адвокатів України.
Про створення та початок функціонування Єдиного реєстру адвокатів України Рада адвокатів України повідомила 16.01.2013року на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України на забезпечення виконання вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Таким чином , 16.01.2014року набрала чинності ч.2 ст.45 КПК України, якою визначено, що захисником не може бути адвокат, відомості про якого не внесено до Єдиного реєстру адвокатів України або стосовно якого у Єдиному реєстрі адвокатів України містять відомості про зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю.
Інформація про адвокатів, внесена до Єдиного реєстру адвокатів України, є відкритою на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України, а відомості, що підлягають внесенню до Єдиного реєстру адвокатів України, включаються до нього не пізніше дня наступного за днем отримання радою адвокатів регіону відповідної інформації.
Рада адвокатів України або відповідна рада адвокатів регіону надають витяги з Єдиного реєстру адвокатів України за зверненням адвоката або іншої особи.
23 січня 2014 року в приміщенні Державної судової адміністрації України відбулося засідання ради суддів загальних судів.
Одразу після розгляду кадрових питань членами ради суддів обговорено результати проведеного вивчення організаційного забезпечення діяльності судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду міста Києва. Заступник голови ради суддів загальних судів, голова робочої групи Олександр Симонець у доповіді означив певні недоліки в організації роботи суду. Рішенням ради суддів загальних судів рекомендовано голові Апеляційного суду міста Києва вжити низку заходів, що стосуються порядку формування статистичної звітності, функціонування внутрішніх нормативних актів тощо.
Член ради суддів загальних судів Валентина Висоцька доповіла про проведений аналіз інформації апеляційних загальних судів про стан організації діяльності названих судів щодо цивільних справ, які знаходяться на розгляді в місцевих загальних судах відповідної адміністративно-територіальної одиниці понад рік, а також цивільних справ, які знаходяться у відповідному апеляційному загальному суді понад 4 місяці у зв’язку з їх апеляційним переглядом. Під час перевірки встановлено, що основними причинами тривалого розгляду залишаються: неявка, хвороба сторін, тривале проведення експертиз, витребування доказів, надмірне навантаження суддів, неналежне забезпечення судів, інше. Валентина Висоцька зауважила, що лише Донецька область не має жодної справи, що розглядається більше чотирьох місяців, а найгірша ситуація в Дніпропетровській та Київській областях.
На засіданні ради суддів загальних судів обговорено результати розгляду звернення голови апеляційного суду Дніпропетровської області Наталії Деркач щодо вивчення організаційного забезпечення діяльності Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області. Як відомо, членами ради суддів було проведено перевірку організації роботи діловодства цього суду, за результатами якої виявлено ряд суттєвих порушень: реєстр вихідної кореспонденції не ведеться тривалий час, журнали не заповнюються, численні порушення інструкції з діловодства, порушення строків передачі справ суддям, порушення процедури розподілу справ, інше. Присутні на засіданні голова апеляційного суду Дніпропетровської області Наталія Деркач і голова Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Наталя Вікторович надали детальні пояснення щодо недоліків, виявлених у роботі названого суду. Розгляд даного питання продовжиться 13 лютого 2014 року.
Керівник проекту "Електронний суд" державного підприємства "Інформаційні судові системи" Олександра Самборська ознайомила присутніх із результатами щомісячного моніторингу стану використання апеляційними та місцевими загальними судами порядку надсилання учасникам судового процесу (кримінального провадження) текстів судових повісток у вигляді sms-повідомлень у грудні 2013 року та надала інформацію про результати щомісячного моніторингу стану забезпечення та використання апеляційними та місцевими загальними судами системи відеоконференцзв’язку за той же період.
Членів Ради поінформовано про проведення цільового порівняльного моніторингу стану інформаційного наповнення веб-сайтів апеляційних загальних судів та про результати щомісячного моніторингу стану інформаційного наповнення веб-сайтів загальних судів.
Члени ради суддів загальних судів проаналізували результати проведеного Державною судовою адміністрацією України аудиту діяльності Жмеринського, Козятинського та Хмільницького міськрайонних судів Вінницької області. За результатами обговорення прийнято рішення звернути увагу голів названих судів на необхідність суворого дотримання вимог пункту 13 Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, в частині дотримання строків направлення електронних копій судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень. Також Радою рекомендовано головам цих судів разом з керівниками апарату проводити робочі наради з суддями та працівниками апарату відповідного суду щодо застосування вимог Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень та Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
Незалежність судової влади є обов’язковим атрибутом функціонування демократичної держави
Незалежність судової влади є обов’язковим атрибутом функціонування демократичної держави і необхідна не стільки суддям, скільки громадянам, які прагнуть реалізувати своє право на справедливий суд, - про це йдеться у відеозверненні Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка.
Останнім часом, як зазначив Ярослав Романюк, суддівську спільноту турбують спроби проведення масових акцій біля будинків суду, що створюють перешкоди нормальній діяльності судових установ, і чиняться спроби тиску на суддів з метою ухвалення бажаного процесуального рішення.
Особливе занепокоєння, - наголосив у відеозверненні Голова Верховного Суду України, - викликають спроби фізичної розправи над суддями. Донині залишається нерозкритим жорстоке криваве вбивство судді Трофімова у Харкові, за ухвалення рішення у справі вбито суддю Зубкова у Києві. Буквально днями зроблено спробу фізичної розправи над суддею Шевченківського районного суду в місті Києві.
13.01.2014р. у Києво-Святошинському районному суді міста Києва група невдоволених судовим рішенням осіб замість того, щоб оскаржити його у встановленому законом порядку, також вдалася до спроби фізичної розправи над суддею, який його ухвалив.
Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк звернувся до правоохоронних органів держави з вимогою вжити невідкладних заходів для забезпечення нормального функціонування судових установ, надійного захисту здоров’я і життя суддів та членів їхніх сімей з тим, щоб гарантувати громадянам України справедливий і неупереджений суд.